Тема. Перпендикулярні прямі
Мета: сформувати уявлення учнів про зміст поняття «перпендикулярні прямі» та спосіб їх позначення; виробити вміння розпізнавати перпендикулярні прямі на рисунку та будувати з допомогою косинця пряму, перпендикулярну до даної, що проходить через точку: а) на прямій; б) поза прямою; розвивати творчі здібності учнів та навички правильного користування креслярським приладдям; виховувати старанність, наполегливість, любов до природи .
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: лінійка, косинець, транспортир,
таблиця, роздатковий матеріал, підручники.
Мета: сформувати уявлення учнів про зміст поняття «перпендикулярні прямі» та спосіб їх позначення; виробити вміння розпізнавати перпендикулярні прямі на рисунку та будувати з допомогою косинця пряму, перпендикулярну до даної, що проходить через точку: а) на прямій; б) поза прямою; розвивати творчі здібності учнів та навички правильного користування креслярським приладдям; виховувати старанність, наполегливість, любов до природи .
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Привітатись. Налаштувати учнів на роботу в класі.
II. Перевірка домашнього завдання
1) Сценки із життя
Сценка 1
‒ Привіт, ………… Чого це ти
такий зажурений?
‒ Та ось ніяк не можу
розв’язати рівняння.
‒ Ану, покажи!
‒ Дивись (пише на дошці):
‒ Так… Так… А що потрібно
знайти в рівняннях?
‒ Ну як що? Ікс.
‒ Ікс? Так от же він! (показує на дошку)
Сценка 2
У ч и т е л ь: Рибалка першого дня зловив 1 кг
риби, другого дня ‒ удвічі більше, ніж першого, третього ‒ удвічі більше, ніж
другого. Скільки всього риби зловив рибалка?
У ч е н ь: Я буду розв’язувати цю задачу за
допомогою рівняння. Тільки хочу запитати. Першого дня рибалка піймав 1 кг риби?
У ч и т е л ь: Так.
У ч е н ь: А другого дня ‒ також рибалка?
У ч и т е л ь: Так.
У ч е н ь: І третього дня ‒ рибалка?
У ч и т е л ь: Ну, звичайно.
У ч е н ь: Ну, тоді точно. Позначимо рибалку через х
2) Квітка правильних відповідей
На дошці викладена квітка, на пелюстках ‒ відповіді
до вправ домашнього завдання. Учень бере пелюстку ‒ називає номер завдання.
Якщо відповідь правильна ‒ забирає пелюстку.
В-1: 1)
7; 2) 75 км/год; 3)
‒35; 4) 20 км, 12 км, 16км; 5) ‒1,5 або 8
В-2:
1) 4; 2) 10 деталей; 3) ‒2;
4) 18 км, 21 км, 30 км; 5) ‒1,5
або 6
IІI. Актуалізація опорних знань
Математичний диктант
1. Назвіть геометричну фігуру, зображену на рисунку:2. Визначте вид кутів, зображених на рисунку:
3. Назвіть точки, що лежать на прямій а, і точки, що не лежать на ній;
прямі, які перетинають пряму а, і точки перетину.
x